"הדבר"

התחלה: 19:00 14.12.2019 סיום:23:30 28.12.2019
מיקום:אתר, מוזיאון יפו, מפרץ שלמה 10, יפו העתיקה.

"הדבר"

התחלה: 19:00 14.12.2019
סיום:23:30 28.12.2019
מיקום:אתר, מוזיאון יפו, מפרץ שלמה 10, יפו העתיקה.
המכירה באירוע הסתיימה
המכירה באירוע הסתיימה

אנו מתנצלים, בעקבות תקלה בחברת הסליקה לא ניתן לבצע תשלום כעת. עמכם הסליחה

"הדבר"


מועדון אמנות זמני


4.12-28.12


האירוע הבא: 14.12 - אירוע חגיגי: הופעה, הרצאות, מסיבה!


במשך חודש דצמבר יהפוך פרויקט אתר במוזיאון יפו למועדון אמנות זמני, אשר כל אחד ואחת יכולים להיות חברים וחברות בו. חברות במועדון "הדבר" תאפשר גישה לכל ההתכנסויות שיתקיימו במהלך חודש זה - מסיבות, הופעות, סדנאות, הרצאות, מעבדות ודיונים.


המועדון מזמין א-נשים המתעניינים-ות לחשוב מחדש על איך אמנות יכולה להיות חלק פעיל ונרחב בחיים שלנו? איך ניתן לקחת בה חלק בצורה מתמשכת המזמינה לחזור אליה שוב ושוב ולעבור תהליך? איך ניתן להתאחד בפשטות ובפתיחות כקהילה זמנית, ולהמיר את המרחב האמנותי למרחב התכנסותי בו אנחנו לא רק מביטים על האמנות - אלא האמנות מביטה בנו בחזרה?


המועדון יארח 10 אמנים ואמניות מאסכולות שונות של מחול, פרפורמנס, אמנות, מוסיקה, ספרות ופילוסופיה המאמינים שהאמנות של ההווה היא אמנות של חבורה. חבורה של נשים צעירות, חבורה של דחויים חברתית, חבורה של גופים עירומים, חבורה של א-קפלה רוחנית, חבורה של אקטיביסטים, חבורה של אמהות ובנות, חבורה של רקדנים שמפסיקים לציית, חבורות חבורות חבורות שביחד עם חברי המועדון ועשרות משתתפים-ות יהפכו את המרחב האמנותי הזה לחבורה אחת גדולה ואינסופית שבה כל אחד ואחת יכולים להשתתף ולקחת חלק.


האמנים והאמניות המשתתפים בפרוייקט, כל אחד ואחת בדרכו-ה הייחודית, מציע-ה תרגול פיזי, רוחני ותודעתי אשר לא בציניות, לא כדימוי ולא כרעיון אידילי, שואפים ליצור צורת חיים וצורת אמנות המתערבבות זו בזו.


הנכם-ן מומזמנים-ות!משתתפים-ות: אדריאנה גוראג' (רומניה), נועה אשכול ז"ל, לילי פלאצר (ברלין), חנה ליבנה, אבי לובין, More Than Naked, מרטן שפנגברג (שוודיה), Young Girls Wanna Dance Their Spirit, עוז זלוף, אדריאן הית'פילד.


אוצרות: לילך פנינה ליבנה וטל מיכאל הרינגההשתפות מותנית בתשלום דמי חבר-ה באופן חד פעמי ומאפשרת גישה לכל האירועים המתקיימים במסגרת "הדבר":


עלות: 75 ש"ח בלבד- המקנה כניסה לשלל האירועים המתרחשים במהלך חודש זה. (סדנאות משך, הופעות, הרצאות, כנסים, מעבדות).*מספר המקומות מוגבל. השתתפות מותנית בהרשמה מראש או במקום.


*אירועי החודש יתעדכנו תדיר במדיות השונות וכן במערכת שעות חודשית:דימוי: דנה גרייס ווינדזור**********מערכת שעות של המועדון**********


4.12
אירוע פתיחה חגיגי של מועדון ה"א-דימוי": "הדבר"

19:00 - התכנסות
מהות הדברים - לילך פנינה ליבנה וטל מיכאל הרינג20:00 - יצירת מרחב פרפורמטיבי למלאכת רקימת השטיחים של נועה אשכול ז"ל:
בהנחיית מור בשן ותמר שנברגר.

נתכנס סביב פעולתה של נועה אשכול ונתמסר כולנו ביחד להתנסות בפרקטיקת רקימת השטיחים שנועה אשכול החלה ב 1973, עם פרוץ מלחמת יום כיפור. תמר שנברגר, שחברה לקבוצה לפני כשנה ובימים אלו ממש מחייה את "ענף/מחלקת/סדנת רקימת השטיחים" בבית נועה אשכול בחולון, תהיה אמונה על מלאכת הידיים ותנחה את כולנו בתהליך רקימת השטיחים כפי שיצרה אותם נועה. מור בשן, רקדנית בקבוצה לריקוד קאמרי של נועה אשכול וארכיביסטית בארכיון נועה אשכול, תספר לנו סיפורים על צורת העבודה של נועה, על המחקר, על היחסים בין התיאוריה לפרקטיס, על תהליך רקימת השטיחים, פיתוח התרגולים ועוד.
נוכל כולנו למשך ערב אחד להפוך להיות חלק מחבורתה של נועה אשכול.

הרצאות של אמנים-יות משתתפי "הדבר":
לילי פלאצר (ברלין), אייל ברומברג - More Than Naked, אירינה לברינוביץ' (בריסל), עוז זלוף, חנה ליבנה.


22:00 - המופע Young Girls Wanna Dance Their Spirit-
חבורה של 8 נשים צעירות : שי קוקוי, תמר אבן חן, עמית טינה, גל לוינסון, מאי מנוביץ', יובל פינקלשטיין, אורן ברק ויעל וויס, המנסות ביחד לחקור את הנראות שלהן, את המיניות האפשרית בעולם הזה, את הדחף לרקוד את עצמן במלאות ואת החוויה של הגוף-שלהן-בתוך-העולם.
המופע בנוי מתרגולים שונים מתוך פרקטיקת ה'א-דימוי' שלילך פנינה ליבנה מפתחת משנת 2012 כדי לאפשר לרקדניות המופיעות בעבודה להתמסר אל התנועה הפנימית שלהן, להשיל שכבות שנוצרות בגלל המבט שמכוון אליהן, ולנסות ולגעת במה שנמצא מתחת לייצוג.

***

5.12

סדנה - להפוך לחלק מחבורת ה- More Than Naked
טכניקה של הכוריאוגרפית דוריס אוליך (וינה)
בהנחיית רקדניה: אייל ברומברג ולילך פנינה ליבנה
9:30-15:00
*רק הסדנא הזאת תתקיים במרכז הערבי יהודי, הצמוד למוזיאון יפו אתר.

הסדנא מציעה לחקור את הריקוד בעירום מלא - כך, ביחד, כולנו יכולים לרקוד את הבשר והשומן שלנו בכל צורה שרק נדמיין, להתמסר לטכנו ולפופ ולבחון מה אפשר להניע שקופא על שמריו, בגוף ובחברה. התרגול מייצר קהילה זמנית שכמהה להשיל שכבות עודפות ולגלות את התנועה הייחודית של כל גוף ספציפי. הפילוסופיה המיוחדת של דוריס אוליך נותנת לגיטימציה לכל גוף לרקוד את עצמו בחופשיות ושוברת מוסכמות ותפיסות לגבי מחול, אסתטיקה, ייצוגי גוף ותנועה על הבמה.
ב"יותר מעירום" אנו חוקרים את העירום לא כפרובוקציה, אלא כהכרח למחקר גופני מעמיק. איזה תנועות מיוצרות על ידי הגוף העירום שלא אפשריות כשהגוף לבוש? איזה אופנים של כוח ושל פגיעות טבועים בו? אילו סוגי ייצוג ודמיון מיוצרים על ידי הופעת הגוף העירום? במהלך הסדנא אנחנו גם נשאל מה זה אומר עבורנו היום? ב2019, בישראל? למקם את הגוף העירום בתנועה ועל כוחה של קבוצה.

דוריס אוליך מייצרת חבורות מגוונות באמצעות הפרקטיקה שלה- ביניהן חבורת More Than Naked אשר מונה כל פעם כ20 משתתפים בגילאים שונים, ומתקיימת במקומות שונים בעולם, כתרגול וכעבודת במה ומתבצעת בעירום מלא בתיאטראות יוקרתיים, במוזיאונים, בסטודיואים ובגינות. חבורה של כ40 משתתפים - Habitat - שהתבצעה כמופע משך 5 שעות, עם רקדנים ולא רקדנים ובעלי מוגבלויות פיסיות, מבוגרים וצעירים - בכנסייה בוינה בעירום מלא, ומציעה חקירה משותפת של "מלכות הרייב" שאנחנו, ובימים אלו הוצגה חבורה של כ200 משתתפים בתיאטרון בוינה. הסדנא פתוחה לכל האנשים ללא הגבלה של גיל, מגדר, רקע מקצועי ויכולת פיסית. גם אנשים עם מוגבלויות פיסיות מוזמנים/ות!!
את הסדנא יעבירו אייל ברומברג ולילך פנינה ליבנה, אשר משמשים כשליחי הפרקטיס של דוריס אוליך בארץ ובקרוב גם בעולם.
*הסדנא בעירום מלא.
*חשוב לציין שגם אם חלקים מהסדנה דורשים יותר מעורבות פיסית, כל אחד מוזמן לעבוד לפי יכולתו ובקצב שלו.

***

6.12
סדנא - להפוך לחלק מחבורת ה - Young Girls Wanna Dance Their Spirit
10:00-14:00

אחרי שצפיתם במופע Young Girls Wanna Dance Their Spirit אנחנו מזמיניות אתכן-ם להפוך להיות חלק מהחבורה הזאת. זו הצעה לכל מי שרוצה לחקור את הרוח של ה"נערה הצעירה" שבתוכו-ה ואת הרצון שלה לרקוד את עצמה בחופשיות ולרקוד את הספיריט שלה במלאות. בסדנא נהפוך כולנו ליום אחד לחלק מחבורת ה"יאנג גירלז" ונקיים ביחד תרגולים שונים של "ריקוד הספיריט" - נתקשט, נכסה את הגוף, נרקוד, נשיר, נצטלם, נתבונן, ניצור את כל התנאים הנדרשים כדי שנוכל להתמסר ולרקוד את המהות הפנימית שלנו. את הסדנא יעבירו חבורת ה"יאנג גירלז".

בנוסף לכך נחקור ביחד את הפוטנציאל של הריקוד להיות "דבר" המתקיים בין אנשים ולא כדימוי שנמצא מולנו ואנחנו רק מביטים-ות בו מבחוץ, אלא לבחון את הריקוד כמשהו שיכול להתקיים בין כלל האנשים שנמצאים בחלל האמנותי. בעצם כמו באהבה, אשר מתקיימת בין האוהבים ולא כמשהו נפרד שאפשר להביט עליו ולשפוט אותו במנותק מהגופים האוהבים.
נציף גם שאלות על הרלוונטיות והאפקטיביות של דימויים בעולם כיום, החיפוש אחר חיבור וקהילה בחלל האמנותי, ונפתח דיון על המונח "אמנות סודית" ו"אמנות מתמשכת".

*הסדנא מתאימה לאנשים ללא רקע במחול ועם רקע במחול, לאנשים אשר רוצים לנוע ולשאול על הריקוד ועל יחסיו עם המבט, לאנשים אשר מאמינים בפוטנציאל של הריקוד להיות משהו שלא תלוי רק בנראותו אלא כמשהו שקורה ביננו, לאמנים/יות המתעניינים/יות בגוף ורוצים/ות להגיע אל מעבר לייצוג.

***

9.12
פורום שבועי לנשים:
"בואנה" (הבנות)
19:00-21:00
פעם בשבוע, בימי שני בערב, נתכנס - נשים מכל הגילאים, אמהות, בנות, חברות, זרות - למפגש של נשים בלבד. ביחד נחקור קירבה, אינטימיות ואת הדרך הייחודית בה כל אחת מתבוננת על דברים. נקרא טקסטים ביחד, נכתוב, ננוע ונשתף.
המפגשים בהנחיית הסופרת חנה ליבנה ובתה הכוריאוגפרית לילך פנינה ליבנה.
אין צורך בניסיון בכתיבה או בתנועה רק רצון לחקור את עצמכם ואת המפגש עם האחר/ת דרך האמצעים הללו.

*המפגשים יתקיימו בתאריכים - 9.12, 16.12, 23.12
*בקרוב יצא קול קורא ופרטים נוספים להצטרפות.

***

10.12 + 11.12 + 12.12
סדנא של 3 ימים עם האמנית Adriana Gheorghe (רומניה)
False Hours: Imagine human, the workshop
אדריאנה גוראג' היא אמנית פרפורמנס, כותבת, אוצרת המתגוררת בבוקרשט.

10.12 - 15:00-18:00
11.12 - 10:00-13:00
12.12 - 10:00-13:00

*מי שמגיע לסדנא זו, צריך להגיע לשלושת ימי הסדנא.

***


14.12
אירוע חגיגי:
פרקטיקות של ריפוי - תיאוריה ופרקטיס:

19:00
הופעה של האמנית לילי פלאצר (ברלין)
DEAR FICTION, WILL YOU BE MINE?
עם חברי לה קולקטיז!


נתכנס כולנו לבילוי משותף עם הקהילה הזמנית שלילי פלאצר יצרה בישראל ביחד עם חברי לה קולקטיז! נבלה איתם, נשהה איתם, נחלום ביחד ונפלרטט עמם, נתבונן בהם ונחווה את עצמנו ואותם בצורות שונות. בין היתר ניחשף גם להתערבות שהם קיימו ביחד כחבורה ברחובות תל אביב-יפו בימים אלה כחלק מהסדנא - "חבורות של אקטיביזם פרפורמטיבי".

***

20:30
הרצאה של אבי לובין, אוצר וחוקר בתחום האמנות העכשווית. כיום אוצר גלריית המדרשה – הירקון 19 וראש הלימודים העיוניים של התכנית ללימודי המשך באמנות בפקולטה לאמנויות המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, ועורך שותף במגזין תוהו.


21:15
הרצאה של אדריאנה גוראג', אוצרת, אמנית פרפרומנס וכותבת שבימים אלה יצא לאור ספרה הראשון.


22:00
"מסיבת ספיריט"

כמה פעמים הרגשתם שאין לכם מקום שאתם יכולים ממש לרקוד בו? כמה פעמים הרגשתם שכשאתם מגיעים למקום שאתם יכולים ממש לרקוד בו - אתם לא ממש מצליחים לעשות את זה, כי אתם כלואים בדימוי של עצמכם או בדימוי של האחרים עליכם? כמה פעמים הרגשתם לא שייכים לכל מיני סצינות של מסיבות ושאתם מאוד אוהבים לרקוד אבל לא עושים זאת בפועל, כי אתם לא מוצאים את עצמכם שייכים לאף סצינה?
אם ככה הרגשתם, ליין "מסיבות הספיריט" הוא בדיוק בשבילכן-ם!

במסיבה הזאת אנחנו נתמסר אל הריקוד תוך הבנה כמה זה מורכב להתמסר אל הריקוד בחברת עוד אנשים, תוך הבנה כמה זה קשה להתמסר אל עצמי ולפגוש את עצמי וכמה הרבה יותר קל לברוח מעצמי ולברוח מההתמודדות עם מה שהמפגש עם האחר מייצר אצלי בתודעה, בגוף ובנשמה.

במסיבת הספיריט אנחנו חוגגים וחוקרים את הגוף-שלנו-בתוך-העולם עם כל העומס והמידע שהדימויים שהוא מייצר ושהגופים האחרים מייצרים ומשפיעים לנו על החוויה הכי בסיסית.

נתנסה בתרגולים שנועדו להתמודד עם תודעת הדימויים שכולנו כלואים בה כמו "מסיבת מבטים", תרגול "היות-רואה" "היות נראה", "בריחה מהדימוי של עצמי" וריקודים בחשיכה ונראה איך אפשר ביחד להתמסר אל הריקוד הטהור של עצמנו ביחד עם להתבונן עמוקות אל תוך עוד אנשים שמסביבנו ולהרגיש את הספיריט כחומר נוכח.

***

כנס #רקדניותמפסיקותלציית (כחלק מ#אמניותמפסיקותלציית)
תאריך ושעה יימסרו בקרוב.

רקדניות ורקדנים משמיעים את קולם. זהו זמן להתכנס ולדבר על המעמד של הרקדן והרקדנית, על התודעה שלה-םן, על הרצונות שלהם, על מה הם רוצים מהמחול, על התפקיד שלהם בעולם, על מה הם חושבים ומרגישים בקשר לפוטנציאל של המחול, למשמעות של הריקוד עבורם, ליחסים עם הכוריאוגרפיה ועם הכוראוגרף/פית שהם עובדים איתם - מתוך נקודת מבטם וקולם של הרקדנים-יות עצמן-ם בלבד.

*בהמשך לכנס #אמניותמפסיקותלציית שארגנו אהוד דרש ולילך פנינה ליבנה אשר היו שותפים בו עשרות אמנים ואמניות, נתמקד לרגע ברקדן-נית בהקשר זה.
הרקדנית מאי מנוביץ' הצטרפה לארגון של הפעולה הזאת, בקרוב קול קורא ופרטים נוספים.

***

15.12-19.12
סדנא עם הכוריאוגרף מרטן שפנגברג (שעות יתפרסמו בקרוב)
הסדנא פתוחה לרקדנים ולרקדניות.


*סדנא זו מוגבלת במספר המשתתפים - יש לשלוח מייל לnonimageclub@gmail.com אם מעוניינים להשתתף, ונחזור אליכם בתגובה אם נותרו מקומות. תודה! :)*בסוף הסדנא המשתתפים יופיעו עם העבודה שתיווצר בסדנא.
לכן, מי שמגיע לסדנא הזאת צריך להתחייב להגיע לכל ימי הסדנא.

20.12
הופעת צהריים - 12:00
סולו של מרטן שפנגברג +
הופעה של החבורה הזמנית

***

21.12

אירוע חגיגי, פרקטיקות של ריפוי:

19:00
המשך כנס #רקדניותמפסיקותלציית (כחלק מ#אמניותמפסיקותלציית)


20:30
הופעה - מרטן שפנגברג והחבורה הזמנית

***

23.12-27.12
"המועדון"


במהלך כל השבוע "תנועת תרבות" תתרגל את תרגולי תנועת ה"Non-image" ותשהה ביחד במסיבה מתמשכת, מסיבה של הפרספציה, מסיבה של הלב, מסיבה שבה הריקוד הפנימי יחפש את הדרך לפגוש את האחרים סביבו. זהו מחקר של קומונה אמיתית שהיא תרגול מתמשך של הרחבת העצמי, שמפלרטטת עם רעיונות ביחס לכת חדשה או שזו פשוט עוד דרך לבלות עם חברים ועם זרים במרחב של האמנות ולחקור את האהבה, את הדחף לעשות אותה ולהיות בה.

בתקופה בה האמנות מייתרת את הסימבוליות שבה בכל דרך אפשרית, נותר רק לצמצם את הפערים בין המציאות לאמנות, להפוך את היוצרות ואת התפקידים, ולאפשר לאמנות להיות המקום בו התהליכים האמיתיים יכולים להתקיים, בו יש לנו אפשרות להיות עדים לקיום אמיתי של מישהו אחר, ולא רק לאיך שהוא רוצה להציג לנו אותו, אלא להיות עדים באמת למישהו חושב, מתנסה, תוהה, חושש, נבוך, אוהב. האמנות זו אולי האפשרות היחידה שלנו היום, לדעת שהאחרים סביבנו ואנחנו, עדיין אנושיים, חיים, ומרגישים.

*הפרוייקט בשיתוף פעולה עם תנועת תרבות בליוויה ותמיכתה של שקד מוכיח.


23.12 - 13:00-18:00
24.12 - 15:00-20:00
25.12 - 15:00-20:00
26.12 - 15:00-20:00
27.12 - 15:00-20:00

***

28.12

אירוע סגירת מועדון ה"א-דימוי":
"הדבר"

15:00-23:00
רייב יהלומים מהשוליים
*פרטים נוספים בהמשך

20:00
המופע "המועדון"
קומונה שהיא תנועה, שהיא צורת חיים, שהיא תורה, שהיא מסיבה, שהיא מחקר שהוא זמן להתבונן רגע על האינסוף הזה שמתקיים בינינו כל הזמן, לנסות ולרקוד את הנשמה שלנו ולהגיע לאיזשהו רגע טהור עם עצמנו.

22:00
אחת על אחד עם כל חברי מועדון "הדבר" שלקחו חלק במועדון במהלך חודש זה.
פרטי המוכר: LILACH PNINA LIVNE

"הדבר"


מועדון אמנות זמני


4.12-28.12


האירוע הבא: 14.12 - אירוע חגיגי: הופעה, הרצאות, מסיבה!


במשך חודש דצמבר יהפוך פרויקט אתר במוזיאון יפו למועדון אמנות זמני, אשר כל אחד ואחת יכולים להיות חברים וחברות בו. חברות במועדון "הדבר" תאפשר גישה לכל ההתכנסויות שיתקיימו במהלך חודש זה - מסיבות, הופעות, סדנאות, הרצאות, מעבדות ודיונים.


המועדון מזמין א-נשים המתעניינים-ות לחשוב מחדש על איך אמנות יכולה להיות חלק פעיל ונרחב בחיים שלנו? איך ניתן לקחת בה חלק בצורה מתמשכת המזמינה לחזור אליה שוב ושוב ולעבור תהליך? איך ניתן להתאחד בפשטות ובפתיחות כקהילה זמנית, ולהמיר את המרחב האמנותי למרחב התכנסותי בו אנחנו לא רק מביטים על האמנות - אלא האמנות מביטה בנו בחזרה?


המועדון יארח 10 אמנים ואמניות מאסכולות שונות של מחול, פרפורמנס, אמנות, מוסיקה, ספרות ופילוסופיה המאמינים שהאמנות של ההווה היא אמנות של חבורה. חבורה של נשים צעירות, חבורה של דחויים חברתית, חבורה של גופים עירומים, חבורה של א-קפלה רוחנית, חבורה של אקטיביסטים, חבורה של אמהות ובנות, חבורה של רקדנים שמפסיקים לציית, חבורות חבורות חבורות שביחד עם חברי המועדון ועשרות משתתפים-ות יהפכו את המרחב האמנותי הזה לחבורה אחת גדולה ואינסופית שבה כל אחד ואחת יכולים להשתתף ולקחת חלק.


האמנים והאמניות המשתתפים בפרוייקט, כל אחד ואחת בדרכו-ה הייחודית, מציע-ה תרגול פיזי, רוחני ותודעתי אשר לא בציניות, לא כדימוי ולא כרעיון אידילי, שואפים ליצור צורת חיים וצורת אמנות המתערבבות זו בזו.


הנכם-ן מומזמנים-ות!משתתפים-ות: אדריאנה גוראג' (רומניה), נועה אשכול ז"ל, לילי פלאצר (ברלין), חנה ליבנה, אבי לובין, More Than Naked, מרטן שפנגברג (שוודיה), Young Girls Wanna Dance Their Spirit, עוז זלוף, אדריאן הית'פילד.


אוצרות: לילך פנינה ליבנה וטל מיכאל הרינגההשתפות מותנית בתשלום דמי חבר-ה באופן חד פעמי ומאפשרת גישה לכל האירועים המתקיימים במסגרת "הדבר":


עלות: 75 ש"ח בלבד- המקנה כניסה לשלל האירועים המתרחשים במהלך חודש זה. (סדנאות משך, הופעות, הרצאות, כנסים, מעבדות).*מספר המקומות מוגבל. השתתפות מותנית בהרשמה מראש או במקום.


*אירועי החודש יתעדכנו תדיר במדיות השונות וכן במערכת שעות חודשית:דימוי: דנה גרייס ווינדזור**********מערכת שעות של המועדון**********


4.12
אירוע פתיחה חגיגי של מועדון ה"א-דימוי": "הדבר"

19:00 - התכנסות
מהות הדברים - לילך פנינה ליבנה וטל מיכאל הרינג20:00 - יצירת מרחב פרפורמטיבי למלאכת רקימת השטיחים של נועה אשכול ז"ל:
בהנחיית מור בשן ותמר שנברגר.

נתכנס סביב פעולתה של נועה אשכול ונתמסר כולנו ביחד להתנסות בפרקטיקת רקימת השטיחים שנועה אשכול החלה ב 1973, עם פרוץ מלחמת יום כיפור. תמר שנברגר, שחברה לקבוצה לפני כשנה ובימים אלו ממש מחייה את "ענף/מחלקת/סדנת רקימת השטיחים" בבית נועה אשכול בחולון, תהיה אמונה על מלאכת הידיים ותנחה את כולנו בתהליך רקימת השטיחים כפי שיצרה אותם נועה. מור בשן, רקדנית בקבוצה לריקוד קאמרי של נועה אשכול וארכיביסטית בארכיון נועה אשכול, תספר לנו סיפורים על צורת העבודה של נועה, על המחקר, על היחסים בין התיאוריה לפרקטיס, על תהליך רקימת השטיחים, פיתוח התרגולים ועוד.
נוכל כולנו למשך ערב אחד להפוך להיות חלק מחבורתה של נועה אשכול.

הרצאות של אמנים-יות משתתפי "הדבר":
לילי פלאצר (ברלין), אייל ברומברג - More Than Naked, אירינה לברינוביץ' (בריסל), עוז זלוף, חנה ליבנה.


22:00 - המופע Young Girls Wanna Dance Their Spirit-
חבורה של 8 נשים צעירות : שי קוקוי, תמר אבן חן, עמית טינה, גל לוינסון, מאי מנוביץ', יובל פינקלשטיין, אורן ברק ויעל וויס, המנסות ביחד לחקור את הנראות שלהן, את המיניות האפשרית בעולם הזה, את הדחף לרקוד את עצמן במלאות ואת החוויה של הגוף-שלהן-בתוך-העולם.
המופע בנוי מתרגולים שונים מתוך פרקטיקת ה'א-דימוי' שלילך פנינה ליבנה מפתחת משנת 2012 כדי לאפשר לרקדניות המופיעות בעבודה להתמסר אל התנועה הפנימית שלהן, להשיל שכבות שנוצרות בגלל המבט שמכוון אליהן, ולנסות ולגעת במה שנמצא מתחת לייצוג.

***

5.12

סדנה - להפוך לחלק מחבורת ה- More Than Naked
טכניקה של הכוריאוגרפית דוריס אוליך (וינה)
בהנחיית רקדניה: אייל ברומברג ולילך פנינה ליבנה
9:30-15:00
*רק הסדנא הזאת תתקיים במרכז הערבי יהודי, הצמוד למוזיאון יפו אתר.

הסדנא מציעה לחקור את הריקוד בעירום מלא - כך, ביחד, כולנו יכולים לרקוד את הבשר והשומן שלנו בכל צורה שרק נדמיין, להתמסר לטכנו ולפופ ולבחון מה אפשר להניע שקופא על שמריו, בגוף ובחברה. התרגול מייצר קהילה זמנית שכמהה להשיל שכבות עודפות ולגלות את התנועה הייחודית של כל גוף ספציפי. הפילוסופיה המיוחדת של דוריס אוליך נותנת לגיטימציה לכל גוף לרקוד את עצמו בחופשיות ושוברת מוסכמות ותפיסות לגבי מחול, אסתטיקה, ייצוגי גוף ותנועה על הבמה.
ב"יותר מעירום" אנו חוקרים את העירום לא כפרובוקציה, אלא כהכרח למחקר גופני מעמיק. איזה תנועות מיוצרות על ידי הגוף העירום שלא אפשריות כשהגוף לבוש? איזה אופנים של כוח ושל פגיעות טבועים בו? אילו סוגי ייצוג ודמיון מיוצרים על ידי הופעת הגוף העירום? במהלך הסדנא אנחנו גם נשאל מה זה אומר עבורנו היום? ב2019, בישראל? למקם את הגוף העירום בתנועה ועל כוחה של קבוצה.

דוריס אוליך מייצרת חבורות מגוונות באמצעות הפרקטיקה שלה- ביניהן חבורת More Than Naked אשר מונה כל פעם כ20 משתתפים בגילאים שונים, ומתקיימת במקומות שונים בעולם, כתרגול וכעבודת במה ומתבצעת בעירום מלא בתיאטראות יוקרתיים, במוזיאונים, בסטודיואים ובגינות. חבורה של כ40 משתתפים - Habitat - שהתבצעה כמופע משך 5 שעות, עם רקדנים ולא רקדנים ובעלי מוגבלויות פיסיות, מבוגרים וצעירים - בכנסייה בוינה בעירום מלא, ומציעה חקירה משותפת של "מלכות הרייב" שאנחנו, ובימים אלו הוצגה חבורה של כ200 משתתפים בתיאטרון בוינה. הסדנא פתוחה לכל האנשים ללא הגבלה של גיל, מגדר, רקע מקצועי ויכולת פיסית. גם אנשים עם מוגבלויות פיסיות מוזמנים/ות!!
את הסדנא יעבירו אייל ברומברג ולילך פנינה ליבנה, אשר משמשים כשליחי הפרקטיס של דוריס אוליך בארץ ובקרוב גם בעולם.
*הסדנא בעירום מלא.
*חשוב לציין שגם אם חלקים מהסדנה דורשים יותר מעורבות פיסית, כל אחד מוזמן לעבוד לפי יכולתו ובקצב שלו.

***

6.12
סדנא - להפוך לחלק מחבורת ה - Young Girls Wanna Dance Their Spirit
10:00-14:00

אחרי שצפיתם במופע Young Girls Wanna Dance Their Spirit אנחנו מזמיניות אתכן-ם להפוך להיות חלק מהחבורה הזאת. זו הצעה לכל מי שרוצה לחקור את הרוח של ה"נערה הצעירה" שבתוכו-ה ואת הרצון שלה לרקוד את עצמה בחופשיות ולרקוד את הספיריט שלה במלאות. בסדנא נהפוך כולנו ליום אחד לחלק מחבורת ה"יאנג גירלז" ונקיים ביחד תרגולים שונים של "ריקוד הספיריט" - נתקשט, נכסה את הגוף, נרקוד, נשיר, נצטלם, נתבונן, ניצור את כל התנאים הנדרשים כדי שנוכל להתמסר ולרקוד את המהות הפנימית שלנו. את הסדנא יעבירו חבורת ה"יאנג גירלז".

בנוסף לכך נחקור ביחד את הפוטנציאל של הריקוד להיות "דבר" המתקיים בין אנשים ולא כדימוי שנמצא מולנו ואנחנו רק מביטים-ות בו מבחוץ, אלא לבחון את הריקוד כמשהו שיכול להתקיים בין כלל האנשים שנמצאים בחלל האמנותי. בעצם כמו באהבה, אשר מתקיימת בין האוהבים ולא כמשהו נפרד שאפשר להביט עליו ולשפוט אותו במנותק מהגופים האוהבים.
נציף גם שאלות על הרלוונטיות והאפקטיביות של דימויים בעולם כיום, החיפוש אחר חיבור וקהילה בחלל האמנותי, ונפתח דיון על המונח "אמנות סודית" ו"אמנות מתמשכת".

*הסדנא מתאימה לאנשים ללא רקע במחול ועם רקע במחול, לאנשים אשר רוצים לנוע ולשאול על הריקוד ועל יחסיו עם המבט, לאנשים אשר מאמינים בפוטנציאל של הריקוד להיות משהו שלא תלוי רק בנראותו אלא כמשהו שקורה ביננו, לאמנים/יות המתעניינים/יות בגוף ורוצים/ות להגיע אל מעבר לייצוג.

***

9.12
פורום שבועי לנשים:
"בואנה" (הבנות)
19:00-21:00
פעם בשבוע, בימי שני בערב, נתכנס - נשים מכל הגילאים, אמהות, בנות, חברות, זרות - למפגש של נשים בלבד. ביחד נחקור קירבה, אינטימיות ואת הדרך הייחודית בה כל אחת מתבוננת על דברים. נקרא טקסטים ביחד, נכתוב, ננוע ונשתף.
המפגשים בהנחיית הסופרת חנה ליבנה ובתה הכוריאוגפרית לילך פנינה ליבנה.
אין צורך בניסיון בכתיבה או בתנועה רק רצון לחקור את עצמכם ואת המפגש עם האחר/ת דרך האמצעים הללו.

*המפגשים יתקיימו בתאריכים - 9.12, 16.12, 23.12
*בקרוב יצא קול קורא ופרטים נוספים להצטרפות.

***

10.12 + 11.12 + 12.12
סדנא של 3 ימים עם האמנית Adriana Gheorghe (רומניה)
False Hours: Imagine human, the workshop
אדריאנה גוראג' היא אמנית פרפורמנס, כותבת, אוצרת המתגוררת בבוקרשט.

10.12 - 15:00-18:00
11.12 - 10:00-13:00
12.12 - 10:00-13:00

*מי שמגיע לסדנא זו, צריך להגיע לשלושת ימי הסדנא.

***


14.12
אירוע חגיגי:
פרקטיקות של ריפוי - תיאוריה ופרקטיס:

19:00
הופעה של האמנית לילי פלאצר (ברלין)
DEAR FICTION, WILL YOU BE MINE?
עם חברי לה קולקטיז!


נתכנס כולנו לבילוי משותף עם הקהילה הזמנית שלילי פלאצר יצרה בישראל ביחד עם חברי לה קולקטיז! נבלה איתם, נשהה איתם, נחלום ביחד ונפלרטט עמם, נתבונן בהם ונחווה את עצמנו ואותם בצורות שונות. בין היתר ניחשף גם להתערבות שהם קיימו ביחד כחבורה ברחובות תל אביב-יפו בימים אלה כחלק מהסדנא - "חבורות של אקטיביזם פרפורמטיבי".

***

20:30
הרצאה של אבי לובין, אוצר וחוקר בתחום האמנות העכשווית. כיום אוצר גלריית המדרשה – הירקון 19 וראש הלימודים העיוניים של התכנית ללימודי המשך באמנות בפקולטה לאמנויות המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, ועורך שותף במגזין תוהו.


21:15
הרצאה של אדריאנה גוראג', אוצרת, אמנית פרפרומנס וכותבת שבימים אלה יצא לאור ספרה הראשון.


22:00
"מסיבת ספיריט"

כמה פעמים הרגשתם שאין לכם מקום שאתם יכולים ממש לרקוד בו? כמה פעמים הרגשתם שכשאתם מגיעים למקום שאתם יכולים ממש לרקוד בו - אתם לא ממש מצליחים לעשות את זה, כי אתם כלואים בדימוי של עצמכם או בדימוי של האחרים עליכם? כמה פעמים הרגשתם לא שייכים לכל מיני סצינות של מסיבות ושאתם מאוד אוהבים לרקוד אבל לא עושים זאת בפועל, כי אתם לא מוצאים את עצמכם שייכים לאף סצינה?
אם ככה הרגשתם, ליין "מסיבות הספיריט" הוא בדיוק בשבילכן-ם!

במסיבה הזאת אנחנו נתמסר אל הריקוד תוך הבנה כמה זה מורכב להתמסר אל הריקוד בחברת עוד אנשים, תוך הבנה כמה זה קשה להתמסר אל עצמי ולפגוש את עצמי וכמה הרבה יותר קל לברוח מעצמי ולברוח מההתמודדות עם מה שהמפגש עם האחר מייצר אצלי בתודעה, בגוף ובנשמה.

במסיבת הספיריט אנחנו חוגגים וחוקרים את הגוף-שלנו-בתוך-העולם עם כל העומס והמידע שהדימויים שהוא מייצר ושהגופים האחרים מייצרים ומשפיעים לנו על החוויה הכי בסיסית.

נתנסה בתרגולים שנועדו להתמודד עם תודעת הדימויים שכולנו כלואים בה כמו "מסיבת מבטים", תרגול "היות-רואה" "היות נראה", "בריחה מהדימוי של עצמי" וריקודים בחשיכה ונראה איך אפשר ביחד להתמסר אל הריקוד הטהור של עצמנו ביחד עם להתבונן עמוקות אל תוך עוד אנשים שמסביבנו ולהרגיש את הספיריט כחומר נוכח.

***

כנס #רקדניותמפסיקותלציית (כחלק מ#אמניותמפסיקותלציית)
תאריך ושעה יימסרו בקרוב.

רקדניות ורקדנים משמיעים את קולם. זהו זמן להתכנס ולדבר על המעמד של הרקדן והרקדנית, על התודעה שלה-םן, על הרצונות שלהם, על מה הם רוצים מהמחול, על התפקיד שלהם בעולם, על מה הם חושבים ומרגישים בקשר לפוטנציאל של המחול, למשמעות של הריקוד עבורם, ליחסים עם הכוריאוגרפיה ועם הכוראוגרף/פית שהם עובדים איתם - מתוך נקודת מבטם וקולם של הרקדנים-יות עצמן-ם בלבד.

*בהמשך לכנס #אמניותמפסיקותלציית שארגנו אהוד דרש ולילך פנינה ליבנה אשר היו שותפים בו עשרות אמנים ואמניות, נתמקד לרגע ברקדן-נית בהקשר זה.
הרקדנית מאי מנוביץ' הצטרפה לארגון של הפעולה הזאת, בקרוב קול קורא ופרטים נוספים.

***

15.12-19.12
סדנא עם הכוריאוגרף מרטן שפנגברג (שעות יתפרסמו בקרוב)
הסדנא פתוחה לרקדנים ולרקדניות.


*סדנא זו מוגבלת במספר המשתתפים - יש לשלוח מייל לnonimageclub@gmail.com אם מעוניינים להשתתף, ונחזור אליכם בתגובה אם נותרו מקומות. תודה! :)*בסוף הסדנא המשתתפים יופיעו עם העבודה שתיווצר בסדנא.
לכן, מי שמגיע לסדנא הזאת צריך להתחייב להגיע לכל ימי הסדנא.

20.12
הופעת צהריים - 12:00
סולו של מרטן שפנגברג +
הופעה של החבורה הזמנית

***

21.12

אירוע חגיגי, פרקטיקות של ריפוי:

19:00
המשך כנס #רקדניותמפסיקותלציית (כחלק מ#אמניותמפסיקותלציית)


20:30
הופעה - מרטן שפנגברג והחבורה הזמנית

***

23.12-27.12
"המועדון"


במהלך כל השבוע "תנועת תרבות" תתרגל את תרגולי תנועת ה"Non-image" ותשהה ביחד במסיבה מתמשכת, מסיבה של הפרספציה, מסיבה של הלב, מסיבה שבה הריקוד הפנימי יחפש את הדרך לפגוש את האחרים סביבו. זהו מחקר של קומונה אמיתית שהיא תרגול מתמשך של הרחבת העצמי, שמפלרטטת עם רעיונות ביחס לכת חדשה או שזו פשוט עוד דרך לבלות עם חברים ועם זרים במרחב של האמנות ולחקור את האהבה, את הדחף לעשות אותה ולהיות בה.

בתקופה בה האמנות מייתרת את הסימבוליות שבה בכל דרך אפשרית, נותר רק לצמצם את הפערים בין המציאות לאמנות, להפוך את היוצרות ואת התפקידים, ולאפשר לאמנות להיות המקום בו התהליכים האמיתיים יכולים להתקיים, בו יש לנו אפשרות להיות עדים לקיום אמיתי של מישהו אחר, ולא רק לאיך שהוא רוצה להציג לנו אותו, אלא להיות עדים באמת למישהו חושב, מתנסה, תוהה, חושש, נבוך, אוהב. האמנות זו אולי האפשרות היחידה שלנו היום, לדעת שהאחרים סביבנו ואנחנו, עדיין אנושיים, חיים, ומרגישים.

*הפרוייקט בשיתוף פעולה עם תנועת תרבות בליוויה ותמיכתה של שקד מוכיח.


23.12 - 13:00-18:00
24.12 - 15:00-20:00
25.12 - 15:00-20:00
26.12 - 15:00-20:00
27.12 - 15:00-20:00

***

28.12

אירוע סגירת מועדון ה"א-דימוי":
"הדבר"

15:00-23:00
רייב יהלומים מהשוליים
*פרטים נוספים בהמשך

20:00
המופע "המועדון"
קומונה שהיא תנועה, שהיא צורת חיים, שהיא תורה, שהיא מסיבה, שהיא מחקר שהוא זמן להתבונן רגע על האינסוף הזה שמתקיים בינינו כל הזמן, לנסות ולרקוד את הנשמה שלנו ולהגיע לאיזשהו רגע טהור עם עצמנו.

22:00
אחת על אחד עם כל חברי מועדון "הדבר" שלקחו חלק במועדון במהלך חודש זה.
פרטי המוכר: LILACH PNINA LIVNE